Moje zahrada

... kdysi, v roce 2008 jsem objevila kreativitu vrbového proutí a vitalitu této dřeviny. A tak se vrby staly od začátku nosným prvkem naší zahrady, stejně jako přírodě blízký koncept. Vrba bílá je v této naší lokalitě původní domácí dřevinou. Náš dům podle historických katastrálních map stojí na území zaniklého rybníka, proto se vrbám mimořádně v této těžké jílovité podmáčené půdě daří. V naší zahradě se začal psát příběh vlastnoručně vytvořených vrbových staveb, které jsem si oblíbila. Založila jsem vrbový plůtek, paravány, živý vrbový plot, a hlavně dominantu naší zahrady - vrbový altán. Zahrada se stala zeleným venkovním „obývákem“ celé rodiny.

V roce 2011 se o naší zahradě psalo i v médiích  https://www.novinky.cz/bydleni/zahrada/222902-vrbove-kralovstvi.html .  

      

... "osobitý" příběh naší zahrady pokračuje  meandry času ... přizpůsobuje se době ... svým uživatelům a požadavkům, ale stále ji rádi kultivujeme a udržujeme v přírodním venkovském konceptu ... nenecháváme ji příliš zdivočet, aby si zachovala ráz udržované polodivočiny nebo takového malého lesoparku :)

Oceněním a zároveň závazkem je pro mě Certifikát Přírodní zahrada, který jsme získali v roce 2019 a kterým se pyšníme.

                        

Tak vás tedy zvu k malé virtuální prohlídce do naší přírodní Vrbové zahrady ...

         

      

      

    

                      

           

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení